Се чисти дивата депонија во Василево

DSC_0445_1024x681

ЈПКД„Турија“, ја чисти дивата депонија во населеното место  Василево, која се наоѓа на излезот од селото, после големото фудбалско игралиште, во насока на реката.

И покрај  поставената табла со недвосмислено известување, дека фрлањето отпад е забрането, местото е претворено во вистинска, огромна депонија со ридови од секаков вид на отпад..

Акцијата на расчистување на отпадот од оваа дива депонија ја следеше градоначалникјот на општина Василево Славе Андонов.

Прашањата од комуналната сфера, се врвни  приоритети во секојдневното работење  на општина Василево, кои на терен ги  реализра во соработка и координација со ЈПКД „Турија“, чии вработени, секојдневно, рачно и со механизација ги решааваат сите ургентни проблеми со цел комплетно да се подобрат условите за живот во општината.

DSC_0457_1024x681

DSC_0447_1024x681