Градоначалникот Андонов доби плакета за соработката со Црвениот крст

Plaketa

Градоначалникот на општина Василево Славе Андонов, на свеченоста по повод 8-ми Мај, Светскиот ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина, од страна на  ОО Црвен крст  Струмица,  во знак на благодарност за успешната соработка и поддршка доби плакета.

„Успешната соработка со ОО Црвен крст Струмица ќе продолжи и во иднина. Општина Василево како институција во служба на граѓаните,  секогаш кога од страна на Црвениот крст биле организирани активности за помош и поддршка на граѓаните, во рамките на своите можности, се вклучувала со свои ресурси и несебечно помагала. Плакетата е признание за досегашните резултати но и мотив повеќе како општина да продолжиме да ја негуваме и унапредуваме меѓусебната соработка, и заеднички да помагаме онаму кадфе што е најпотребно“, изјави градоначалникот на општина Василево Славе Андонов, по повод доделувањето на плакетата од страна на ОО Црвен крст Струмица.

Под мотото „Биди човечен“, свечениот настан е одржан синоќа, во Центарот за култура во Струмица, во организација на ОО Црвен крст Струмица.

IMG-eee00b8c6c47a75c1c79bd20db6ea948-V

IMG-abc712673f5f2f7e6d010ab273dde5ab-V