Василево ги санира оштетените патишта

DSCN5679

Во населените места на општина Василево во тек е санација на локалните патишта  кои беа оштетени од невремето што изминатите денови го зафати регионот и општината.
Денес се работи  во Василево, на санација  на  улицата што од селската црква води кон фудбалското иралиште „Цар Самоул“.  Улицата се рамни и се насипува со чакал и песок.

DSCN5681Активноста  започна вчера односно со престанокот на врнежите и стварањето услови за интервенција на терен. Според информација од градоначалникот на општина Василево г-дин Ванчо Стојанов, планирано е утре да се насипува во с. Ангелци по што, во наредните денови ќе се продолжи и во останатаите населени места на општина Василево. Насипувањето го врши Јавното комунално претпријатие „Турија“ од Василево.

DSCN5687

DSCN5690