Дневен ред за 55-та седница на Советот на општина Василево

DSCN5467

На 28.06.2017 година, среда, со почеток во 14,00 часот Советот на општина Василево ќе ја одржи 55-та седница. За работа на Седницата предложен е следниот дневен ред:

1. Предлог-одлука за утврдување на потребата од донесување на урбанистичко планска документација за проширување на планскиот опфат и вклопување на бесправните објекти – викендица на К.П бр. 981 во КО Добрашинци вон гр.
  2. Предлог-одлука за утврдување на потребата од донесување на урбанистичко планска документација за проширување на планскиот опфат и вклопување на бесправните објекти – викендица на К.П бр. 396 во КО Василево вон гр.
  3. Предлог-одлука за утврдување на потребата од донесување на урбанистичко планска документација за проширување на планскиот опфат и вклопување на бесправните објекти –фарма и помошен објект на К.П бр. 151 во КО Василево.
  4. Предлог-одлука за утврдување на потребата од донесување на урбанистичко планска документација за проширување на планскиот опфат и вклопување на бесправните објекти – помошен објект на К.П бр. 459 во КО Градошорци.
  5. Предлог-одлука за утврдување на потребата од донесување на урбанистичко планска документација за проширување на планскиот опфат и вклопување на бесправните објекти – помошен објект на К.П бр. 109 во КО Градошорци.
  6. Предлог-одлука за утврдување на потребата од донесување на урбанистичко планска документација за проширување на планскиот опфат и вклопување на бесправните објекти – помошен објект на К.П бр. 432 во КО Градошорци.