Известување за економските оператори за работа во време на полициски час

Zabraneto dvizenje na cela teritorija_768x768

Почитувани!

Согласно  новите мерки  на Владата на Република Северна Македонија за  дополнителните ограничувања  на движењето, Кризниот штаб на општина Василево ги информира економските оператори (маркети и здравствени аптеки) на територијата на општина Василево, кои сакаат и имаат услови  да работат за време на полицискиот час, да достават БАРАЊЕ до Кризниот штаб на општина Василево.

Барањето кое е составен дел  на ова известување, пополнето, со потпис од одговорното лице и печат од фирмата треба да се достави до архивата на општина Василево, најдоцна до 10.04.2020 година, (петок) до 12,00 часот.

Економските оператори кои не се во можност барањето да го преземат од веб страната на општина Василево, истото може да го подигнат во архивата на општина Василево, на  лице место да  го пополнат и   веднаш да го достават.

Дозволите за работа  се издаваат веднаш по внесувањето на Барањето.

Работата на овие субјекти ќе биде исклучиво преку нарачки по телефон или интернет комуникација и достава на производите/продуктите до домот на граѓаните

Телефонските броеви и контактите на економските оператори кои ќе побарат и добијат дозвола за работа  за време на полицискиот час ќе бидат објавени на официјалниот веб сајт на општина Василево и на општинската ФБ страна.

За сите дополнителни информации граѓаните може да се обратат на следните телефонски броеви:

070 598 748 и

Барање за движење