Известување за пренасочување на сообраќајот поради изведување на градежни работи

Почитувани,

Ве известуваме,  дека поради изведување на градежни работи, во периодот од  25.12.2020 година ( петок)  па до целосно завршување на активностите, ќе се врши пренасочување на сообраќајот на улицата која води од повеќенаменското игралиште во  с. Василево до индустриската зона, односно до објектот на 11-ти Септември.

Во споменатиот период градежната компанија Евро-градба, ангажирана од инвеститорот општина Василево ќе врши градежни работи на изведба на атмосферска канализација на траса која се протега покрај споменатат улица. Заради непречено одвивање на градежните активности  и непречено одвивање на сообраќајот, трасата ќе биде одбележана а сообраќајот пренасочен со соодветна сообраќајна сигнализација.

Имајќи го предвид крајниот бенефит од реализацијата на овој проект, Општина Василево како инвеститор очекува фер однос и разбирање од страна на засегнатите учесници во сообраќајот за цело време додека трае  неговата   реализација.

Со почит,
Општина Василево