Новогодишно обраќање на градоначалникот Славе Андонов

slika NG

Градоначалникот на општина Василево Славе Андонов по повод Новата 2024 година им се обрати на своите сограѓани и им посака среќна и благословена 2024 година исполнета со многу здравје, среќа и бериќет.

„Секој граѓанин заслужува подостоинствен живот. Заслужува да биде разбран, почитуван, спокоен, радосен, бидејќи во сето тоа е смислата на нашето живеење. Привилегија е да се работи за доброто на секој жител на општина Василево, но и голема обврска довербата да се оправда. Не попусто е кажано дека секој е ковач на сопствената среќа. Ако е така, ајде сите заедно да ја исковаме нашата колективна среќа, како виза за помирна, поспокојна и поубава иднина. Очекувам и во наредната 2024 година да останеме фокусирани на нашата визија.Сите заедно посветено да работиме на остварување на нашата заедничка цел, подобра и понадежна општина Василево.

Драги сограѓани,

Среќна Ви Нова 2024 година.

Нека бидеме благословени и исполнети со многу здравје, среќа, бериќет и успех.